Jaki ekspres z młynkiem kupić?

Jaki ekspres z młynkiem kupić?
3.6 (72.5%) 24 głos[ów]

Ranking ekspresów z młynkiem do kawy

Świeżo zmielona kawa zaparzona w ekspresie ciśnieniowym zachowuje pełen aromat i bogactwo smaku, dlatego wielu kawoszy decyduje się na zakup właśnie ekspresu z młynkiem do kawy. Przed zakupem nowego ekspresu ciśnieniowego często pojawia się pytanie. Jaki ekspres z młynkiem do kawy kupić? Odpowiedź na to pytanie oraz ranking ekspresów ciśnieniowych z młynkiem znajdziesz poniżej.

Ekspres do kawy z młynkiem

Młynek do kawy zamontowany jest w każdym większym ekspresie automatycznym, czyli taki który parzy kawę w pełni automatycznie. W przeciwieństwie do ekspresów wysokociśnieniowych (kolbowych) podczas parzenia kawy nie musimy zupełnie nic robić – proces parzenia kawy jest automatyczny. Dobry ekspres automatyczny z młynkiem najczęściej wyposażony będzie w żarnowy młynek (tańsze ekspresy w młynek udarowy).

Ekspresy z młynkiem ekspresowym

Młynek udarowy mieli kawę zdecydowanie szybciej od młynka żarnowego. W młynku udarowym kawa mielona jest za pomocą dwóch ostrzy rozcinających ziarna. Niestety, w młynku udarowym kawa nagrzewa się tracąc głębię smaku i aromatu, a co najgorsze kawa nabiera gorzkiego posmaku. Młynki żarnowe są zdecydowanie lepszą opcją jeżeli chodzi o mielenie kawy. Żarna miażdżą ziarna kawy bez ich nagrzewania zachowując pełen aromat i głębię smaku. Dobry młynek żarnowy wyposażony będzie w opcję regulowania grubości mielenia ziaren. W młynkach udarowych regulacja przemiału odbywa się poprzez krótsze lub dłuższe mielenie w zależności od oczekiwanego efektu.  Jeżeli lubisz naturalny smak kawy bez gorzkiego posmaku, wybierz ekspres z żarnowym młynkiem do kawy.

Pełny aromat w każdej kropli kawy

Ekspresy ciśnieniowe z wbudowanym młynkiem żarnowym mielą ziarna bezpośrednio przed każdym zaparzeniem kawy. Dzięki temu każda filiżanka kawy jest pełna aromatu i głębi smaku. Zdecydowana większość urządzeń wyposażonych jest w funkcję regulowania grubości mielenia ziaren, a więc mamy bezpośredni wpływ na to, jaką kawę otrzymamy. Wolisz kawę ze spienionym mlekiem? Żaden problem! System spieniania mleka z pewnością przypadnie Ci go gustu.

Warto dodać, że parzenie kawy pod wysokim ciśnieniem pozytywnie wpływa na jej trawienie przez organizm.  

Podsumowanie – Jaki ekspres do kawy z młynkiem kupić? Ranking 2019 / 2020

Do grona najpopularniejszych producentów ekspresów z młynkiem do kawy możemy zaliczyć DeLonghi, Saeco, Philips, Jura, Nivona, Melitta, Krups, Siemens, Bosch, Miele. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie ekspresy ciśnieniowe z młynkiem. Zobacz powyższy ranking ekspresów automatycznych z młynkiem do kawy, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki ekspres z młynkiem kupić. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę każdego urządzenia i opinie.

Najczęstsze pytania: ekspres do kawy z młynkiem żarnowym, jaki ekspres do kawy do młynkiem udarowym, jaki ekspres z młynkiem, ekspres do kawy z młynkiem

1 opinia o “Jaki ekspres z młynkiem kupić?

  • 3 maja 2017 at 09:02
    Permalink

    Dobry ekspres do kawy z młynkiem to podstawa w każdej kuchni. Aromat świeżo mielonych ziaren jest nie do podrobienia.

    Reply

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *