Jaki ekspres ciśnieniowy do biura wybrać?

Jaki ekspres do biura kupić?

Przerwa na kawę jest chyba niezbędna w każdym biurze. Praca biurowa ma bowiem to do siebie, że bez kubka pysznej stawiającej na nogi kawy, ciężko wykrzesać z siebie odrobinę energii i kreatywności. W takim przypadku dobry ekspres do kawy staje się niemal podstawowym wyposażeniem. Jeśli jednak zastanawiasz się, jaki ekspres do biura wybrać, koniecznie zobacz ranking najlepszych ekspresów do biura.

Jaki ekspres do biura wybrać?

Ekspres, który zamierzamy kupić do biura, powinien być nieco większy od tego, którym dysponujemy w domu. Polecamy bowiem ekspres, który będzie posiadał możliwość przygotowania większej ilości filiżanek kawy na raz. Przerwa w pracy jest bowiem ograniczona, a ekspres musi w tym czasie przygotować naprawdę dużą ilość napoju. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się automatyczny ekspres ciśnieniowy, który pozwoli na szybsze i łatwiejsze przygotowanie energetycznej kawy. Ekspres nie wymaga skomplikowanej obsługi, a dodatkowo posiada wbudowany młynek.  Ekspres ciśnieniowy z młynkiem, jest niemalże niezastąpiony, gdyż nie wymaga od użytkowników wsypywania kawy ani samodzielnego ustawiania.

Jak wygląda kwestia ekspresów ręcznych i kapsułkowych?

W tym przypadku obsługa ekspresów ręcznych czy kapsułkowych jest znacznie trudniejsza niż w przypadku ekspresów automatycznych, a sam proces przygotowania kawy trwa znacznie dłużej. Ekspres automatyczny z młynkiem sam bowiem odmierza odpowiednią ilość kawy i wody do przygotowania wybranej liczby filiżanek. Dodatkowym atutem ekspresów automatycznych jest to, że kawa mielona jest na bieżąco, co pozwala wyciągnąć z kawy więcej aromatu i smaku.

Poszukując ekspresu do biura, warto zwrócić uwagę na to, czy ekspres posiada spieniacz do mleka. Taki ekspres automatycznie podgrzewa i spienia mleko przez specjalną dyszę umieszczoną w pojemniku z mlekiem.

Jeśli chcemy, by nasze urządzenie było jeszcze bardziej rozbudowane, warto wybrać ekspres z funkcją parzenia wstępnego lub Cappucinotore. Ekspres z funkcją parzenia wstępnego pozwoli nam bowiem na przygotowanie jeszcze bardziej aromatycznego napoju.

Co powinien posiadać dobry ekspres do biura?

  1. Ekspres ciśnieniowy idealny do biura powinien posiadać specjalną pompę, która pod 15 barowym ciśnieniem wtłacza do pojemnika z kawą wodę o temp. 92 stopni Celsjusza.
  2. Ekspres powinien być wyposażony w filtr wody.
  3. Urządzenie powinno być wyposażone w możliwość regulacji mocy kawy.
  4. Ciekawą funkcją, którą może posiadać idealny ekspres do biura będzie regulowana dysza. Dzięki temu będziemy mogli zaparzyć kawę zarówno w kubku jak i filiżance.
  5. Ułatwieniem będzie wyświetlacz z możliwością ustalenia godziny parzenia i ilości zaparzanej kawy.
  6. Dobrze, kiedy ekspres do biura posiada płytę podgrzewającą, która podgrzeje spód filiżanki. Sprawi to, ze kawa dłużej zachowa swoja temperaturę.

W dużym biurze idealnie sprawdzi się ekspres, który będzie posiadał stosunkowo duży pojemnik na wodę i kawę. Pozwoli to zminimalizować częstotliwość ich uzupełniania. Warto wybrać ekspres z regulacją emisji pary, dzięki któremu będziemy mogli ustawiać stopień spieniania mleka. Jeśli zależy nam na szybkim przygotowywaniu kawy, koniecznie wybierzmy ekspres o dużej mocy. Ekspres o mocy rzędu 1500 W szybciej się nagrzeje, a tym samym szybciej będzie mógł zaparzyć nam kawę.

Ranking ekspresów ciśnieniowych do biura

Do grona najpopularniejszych producentów ekspresów ciśnieniowych do biura możemy zaliczyć DeLonghi, Saeco, Philips, Krups, Bosch, Siemens, Jura, Nivona. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i profesjonalne biurowe ekspresy ciśnieniowe. Zobacz powyższy ranking ekspresów do biura, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki ekspres ciśnieniowy do biura wybrać. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę każdego urządzenia i opinie.

Przydało się? Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *