Jaki ekspres ciśnieniowy do biura wybrać?

Jaki ekspres ciśnieniowy do biura wybrać?
4.8 (96%) 5 głos[ów]

Ranking ekspresów ciśnieniowych do biura

Jaki ekspres do biura kupić?

Przerwa na kawę jest chyba niezbędna w każdym biurze. Praca biurowa ma bowiem to do siebie, że bez kubka pysznej stawiającej na nogi kawy, ciężko wykrzesać z siebie odrobinę energii i kreatywności. W takim przypadku dobry ekspres do kawy staje się niemal podstawowym wyposażeniem. Jeśli jednak zastanawiasz się, jaki ekspres do biura wybrać, koniecznie zobacz ranking najlepszych ekspresów do biura.

Jaki ekspres do biura wybrać?

Ekspres, który zamierzamy kupić do biura, powinien być nieco większy od tego, którym dysponujemy w domu. Polecamy bowiem ekspres, który będzie posiadał możliwość przygotowania większej ilości filiżanek kawy na raz. Przerwa w pracy jest bowiem ograniczona, a ekspres musi w tym czasie przygotować naprawdę dużą ilość napoju. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się automatyczny ekspres ciśnieniowy, który pozwoli na szybsze i łatwiejsze przygotowanie energetycznej kawy. Ekspres nie wymaga skomplikowanej obsługi, a dodatkowo posiada wbudowany młynek.  Ekspres ciśnieniowy z młynkiem, jest niemalże niezastąpiony, gdyż nie wymaga od użytkowników wsypywania kawy ani samodzielnego ustawiania.

Jak wygląda kwestia ekspresów ręcznych i kapsułkowych?

W tym przypadku obsługa ekspresów ręcznych czy kapsułkowych jest znacznie trudniejsza niż w przypadku ekspresów automatycznych, a sam proces przygotowania kawy trwa znacznie dłużej. Ekspres automatyczny z młynkiem sam bowiem odmierza odpowiednią ilość kawy i wody do przygotowania wybranej liczby filiżanek. Dodatkowym atutem ekspresów automatycznych jest to, że kawa mielona jest na bieżąco, co pozwala wyciągnąć z kawy więcej aromatu i smaku.

Poszukując ekspresu do biura, warto zwrócić uwagę na to, czy ekspres posiada spieniacz do mleka. Taki ekspres automatycznie podgrzewa i spienia mleko przez specjalną dyszę umieszczoną w pojemniku z mlekiem.

Jeśli chcemy, by nasze urządzenie było jeszcze bardziej rozbudowane, warto wybrać ekspres z funkcją parzenia wstępnego lub Cappucinotore. Ekspres z funkcją parzenia wstępnego pozwoli nam bowiem na przygotowanie jeszcze bardziej aromatycznego napoju.

Co powinien posiadać dobry ekspres do biura?

 1. Ekspres ciśnieniowy idealny do biura powinien posiadać specjalną pompę, która pod 15 barowym ciśnieniem wtłacza do pojemnika z kawą wodę o temp. 92 stopni Celsjusza.
 2. Ekspres powinien być wyposażony w filtr wody.
 3. Urządzenie powinno być wyposażone w możliwość regulacji mocy kawy.
 4. Ciekawą funkcją, którą może posiadać idealny ekspres do biura będzie regulowana dysza. Dzięki temu będziemy mogli zaparzyć kawę zarówno w kubku jak i filiżance.
 5. Ułatwieniem będzie wyświetlacz z możliwością ustalenia godziny parzenia i ilości zaparzanej kawy.
 6. Dobrze, kiedy ekspres do biura posiada płytę podgrzewającą, która podgrzeje spód filiżanki. Sprawi to, ze kawa dłużej zachowa swoja temperaturę.

W dużym biurze idealnie sprawdzi się ekspres, który będzie posiadał stosunkowo duży pojemnik na wodę i kawę. Pozwoli to zminimalizować częstotliwość ich uzupełniania. Warto wybrać ekspres z regulacją emisji pary, dzięki któremu będziemy mogli ustawiać stopień spieniania mleka. Jeśli zależy nam na szybkim przygotowywaniu kawy, koniecznie wybierzmy ekspres o dużej mocy. Ekspres o mocy rzędu 1500 W szybciej się nagrzeje, a tym samym szybciej będzie mógł zaparzyć nam kawę.

Podsumowanie – Jaki ekspres ciśnieniowy do biura kupić? Ranking 2019 / 2020

Do grona najpopularniejszych producentów ekspresów ciśnieniowych do biura możemy zaliczyć DeLonghi, Saeco, Philips, Krups, Bosch, Siemens, Jura, Nivona. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i profesjonalne biurowe ekspresy ciśnieniowe. Zobacz powyższy ranking ekspresów do biura, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki ekspres ciśnieniowy do biura wybrać. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę każdego urządzenia i opinie.

5 opinii o “Jaki ekspres ciśnieniowy do biura wybrać?

 • 5 maja 2017 at 21:06
  Permalink

  warto wydać trochę pieniędzy na ekspres do biura, u nas w firmie był taki miesiąc, że ekspres był 2x w serwisie – niestety szef oszczędzał

  Reply
  • 8 lipca 2017 at 14:14
   Permalink

   jak to szefowie, u nas w biurze mamy ekspres Saeco i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni

   Reply
 • 27 marca 2018 at 11:18
  Permalink

  Niezależnie jaki ekspres wybierzemy warto wypełnić go czymś specjalnym, najlepiej odpowiednio wyselekcjonowanymi ziarnami z najlepszych plantacji. Świetną palarnią i dystrybutorem takich specjałów jest Love4Coffee.pl gdzie sam zamawiam kawę do biura.

  Reply
 • 18 lipca 2019 at 13:22
  Permalink

  my mamy w biurze automat 🙂 wygoda!

  Reply
 • 29 października 2019 at 23:24
  Permalink

  Zastanawiam się, jaki ekspres do kawy ciśnieniowy kupić do biura. Mam 20 pracowników i lubią bardzo pić kawę. Myślę, że kawa z ekspresu będzie dla nich świetnym prezentem i umili im każdy dzień w pracy.

  Reply

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *