Jaki ekspres kolbowy wybrać?

Jaki ekspres kolbowy wybrać?
4 (80%) 8 głos[ów]

Ranking ekspresów kolbowych (wysokociśnieniowych)

Mając w domu dobry ekspres kolbowy przyrządzimy wyśmienite espresso o najwyższym aromacie. Ekspres kolbowy obsługuje się w pełni ręcznie, a więc do jego obsługi potrzebujemy trochę wiedzy i doświadczenia. Oczywiście sprawnej obsługi ekspresu wysokociśnieniowego można się szybko nauczyć, a więc nie można się już na samym początku zniechęcać. Zakup dobrego ekspresu kolbowego to inwestycja na długie lata, a więc warto sprawdzić jaki ekspres kolbowy kupić oraz na co zwrócić uwagę przed zakupem. Odpowiedź na to pytanie oraz ranking ekspresów wysokociśnieniowych znajdziesz poniżej.

Jak działa ekspres kolbowy?

Ekspres kolbowy (wysokociśnieniowy) parzy kawę wodą o temperaturze od 92 do 96 stopni Celsjusza. Woda wtłaczana jest pod wysokim ciśnieniem do kolby ze zmieloną kawą, a która jest najlepsza? Warto sprawdzić ranking kaw mielonych, który został przygotowany przez smakoszy kawy. Ciśnienie na poziomie od 9 do 11 barów wytwarzane przez pompę w zupełności wystarcza do przyrządzenia pysznego espresso. Kawa espresso przygotowana za pomocą ekspresu wysokociśnieniowego (kolbowego) charakteryzuje się pianką crema (kolor jasnobrązowy) oraz głębokim i bogatym smakiem i aromatem.

Kupując dobry ekspres wysokociśnieniowy (kolbowy) możemy oczekiwać, że będzie on wyposażony w dyszę do spieniania mleka, co pozwoli na przygotowywanie nie tylko espresso, ale także kaw mlecznych. Najlepsze ekspresy kolbowe wyposażone są dodatkowo w młynek żarowy, co pozwala na szybkie mielenie ziaren tuż przed zaparzeniem naparu.

Ekspresy ręczne kolbowe najczęściej kupowane są przez smakoszy kawy, dla których liczy się głęboki aromat mocnej kawy. Cenią oni bardziej smak kawy z ekspresu ręcznego, niż z automatycznego.  Ekspresy wysokociśnieniowe idealnie nadają się również do kawiarni, barów i restauracji. Masz dylemat jaki ekspres kolbowy kupić? Sprawdź poniższy ranking ekspresów wysokociśnieniowych.

Podsumowanie – Jaki ekspres kolbowy kupić? Ranking 2019 / 2020

Do grona najpopularniejszych producentów ekspresów kolbowych należą Zelmer, DeLonghi, Stalgast, Amica, LaCimbali, Saeco, Ariete, Electrolux, Krups, Severin, Futurmat, Smeg, Blaupunkt. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie ekspresy wysokociśnieniowe. Zobacz poniższy ranking ekspresów ręcznych, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki ekspres kolbowy wybrać. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę każdego urządzenia i opinie.

1 opinia o “Jaki ekspres kolbowy wybrać?

  • 17 kwietnia 2017 at 19:24
    Permalink

    Dobrym rozwiązaniem jest ekspres kolbowy z młynkiem do kawy. Obsługa tego ekspresu nie należy do najłatwiejszych ale smak świeżo zielonej i zapqrzonej kawy rekompensuje trud włożony w jej zaparzanie. Kawa z ekspresu kolbowego smakuje tak sam jak ta z kawiarni czy restauracji.

    Reply

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *