Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?

Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?
4.7 (93.33%) 3 głos[ów]

Ranking ekspresów przelewowych

Ekspres do kawy przelewowy Philips HD7546-20
Ekspres do kawy przelewowy Philips HD7546-20

Ekspres przelewowy to najczęściej spotykane urządzenie w kuchni każdego smakosza kawy. Przy użyciu ekspresu przelewowego zaparzymy niezwykle aromatyczną kawę, o zdecydowanie głębszym aromacie od tej parzonej tradycyjnie. Kupując dobry ekspres przelewowy należy w pierwszej kolejności kierować się ilością osób dla których parzona będzie kawa. Małe ekspresy wystarczają do parzenia jednocześnie od jednej do dwóch filiżanek kawy. Modele z większym dzbankiem potrafią jednorazowo pomieścić kawę dla całej rodziny. Z racji, iż na rynku dostępnych jest wiele różnych typów i modeli ekspresów przelewowych, wybór tego właściwego nie jest łatwy. Zatem jaki ekspres przelewowy kupić? Odpowiedź na to pytanie oraz ranking ekspresów znajdziesz poniżej.

Dobry ekspres przelewowy do kawy – czyli jaki?

Podczas zakupu nowego ekspresu zwróć uwagę na jego moc. To właśnie od niej zależy w głównej mierze ile czasu trwało będzie zaparzenie dzbanka kawy. Ekspresy przelewowe o małej mocy sprawdzają się idealnie przy parzeniu małych ilości czarnego naparu, zaś ekspres wykorzystywany w biurze, czy też w dużej rodzinie powinien posiadać większą moc. Dobre ekspresy przelewowe posiadają moc od 1000 do 1300 W.

Ekspres przelewowy – zasada działania

Każdy ekspres przelewowy wyposażony jest w specjalny zbiornik na wodę, która podgrzewana jest do temperatury 96 stopni Celsjusza. Jak tylko woda osiągnie ustaloną temperaturę przepuszczana jest przez zmieloną kawę w celu wydobycia z niej pożądanego głębokiego aromatu. Ekspresy przelewowe z filtrem pozwalają na odseparowanie kawy od fusów, dzięki czemu uzyskany napar jest czysty, a żadne drobinki nie będą nam się plątały między zębami.

Po przefiltrowaniu kawa trafia do specjalnego naczynia, które w zależności od modelu pomieści od jednej nawet do sześciu filiżanek gotowego naparu. Jeżeli kupimy ekspres przelewowy z

Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631
Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631

wymiennym filtrem, kawę będziemy musieli nasypywać za każdym razem do stożkowego papierowego filtra. Jeżeli nie chcemy cyklicznie inwestować w papierowe filtry powinniśmy wybrać ekspres do kawy z filtrem stałym. Komorę filtra wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić, dzięki czemu eksploatacja ekspresu wychodzi znacznie taniej, niż w przypadku ekspresów przelewowych z wymiennymi filtrami.

Jaki ekspres przelewowy wybrać? Zdecydowanie ten, który w standardzie posiada podgrzewany dzbanek. Dzięki takiemu rozwiązaniu kawa nie wystygnie, lecz należy pamiętać, że kawa stojąc traci swój aromat.

Ekspres przelewowy z młynkiem

Jeżeli jesteś prawdziwym smakoszem kawy i kupna mielona kawa Ci już nie wystarcza, zainwestuj w ekspres przelewowy z młynkiem do kawy. Świeżo mielona i zaparzona kawa jest pełna aromatu i głębi smaku, który ucieszy nie jedno podniebienie. Ekspres z wbudowanym młynkiem jest nieco droższy od tradycyjnego modelu, dlatego jeżeli nie chcesz przepłacać zainwestuj w młynek do kawy jako osobne urządzenie.

Podsumowanie – Jaki ekspres przelewowy kupić? Ranking 2016 / 2017

Do grona najpopularniejszych producentów ekspresów przelewowych możemy zaliczyć Manta, DeLonghi, Severin, Zelmer, MPM, Philips, Amica, Siemens, Bosch, Russel Hobs. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie ekspresy przelewowe. Zobacz poniższy ranking ekspresów przelewowych, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki ekspres przelewowy złotych wybrać. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę każdego urządzenia i opinie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *