Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?

Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?
3.2 (64.71%) 34 głos[ów]

Ranking ekspresów przelewowych

Ekspres do kawy przelewowy Philips HD7546-20
Ekspres do kawy przelewowy Philips HD7546-20

Ekspres przelewowy to najczęściej spotykane urządzenie w kuchni każdego smakosza kawy. Przy użyciu ekspresu przelewowego zaparzymy niezwykle aromatyczną kawę, o zdecydowanie głębszym aromacie od tej parzonej tradycyjnie. Kupując dobry ekspres przelewowy należy w pierwszej kolejności kierować się ilością osób dla których parzona będzie kawa. Małe ekspresy wystarczają do parzenia jednocześnie od jednej do dwóch filiżanek kawy. Modele z większym dzbankiem potrafią jednorazowo pomieścić kawę dla całej rodziny. Z racji, iż na rynku dostępnych jest wiele różnych typów i modeli ekspresów przelewowych, wybór tego właściwego nie jest łatwy. Zatem jaki ekspres przelewowy kupić? Odpowiedź na to pytanie oraz ranking ekspresów znajdziesz poniżej.

Dobry ekspres przelewowy do kawy – czyli jaki?

Podczas zakupu nowego ekspresu zwróć uwagę na jego moc. To właśnie od niej zależy w głównej mierze ile czasu trwało będzie zaparzenie dzbanka kawy. Ekspresy przelewowe o małej mocy sprawdzają się idealnie przy parzeniu małych ilości czarnego naparu, zaś ekspres wykorzystywany w biurze, czy też w dużej rodzinie powinien posiadać większą moc. Dobre ekspresy przelewowe posiadają moc od 1000 do 1300 W.

Ekspres przelewowy – zasada działania

Każdy ekspres przelewowy wyposażony jest w specjalny zbiornik na wodę, która podgrzewana jest do temperatury 96 stopni Celsjusza. Jak tylko woda osiągnie ustaloną temperaturę przepuszczana jest przez zmieloną kawę w celu wydobycia z niej pożądanego głębokiego aromatu. Ekspresy przelewowe z filtrem pozwalają na odseparowanie kawy od fusów, dzięki czemu uzyskany napar jest czysty, a żadne drobinki nie będą nam się plątały między zębami.

Po przefiltrowaniu kawa trafia do specjalnego naczynia, które w zależności od modelu pomieści od jednej nawet do sześciu filiżanek gotowego naparu. Jeżeli kupimy ekspres przelewowy z

Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631
Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631

wymiennym filtrem, kawę będziemy musieli nasypywać za każdym razem do stożkowego papierowego filtra. Jeżeli nie chcemy cyklicznie inwestować w papierowe filtry powinniśmy wybrać ekspres do kawy z filtrem stałym. Komorę filtra wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić, dzięki czemu eksploatacja ekspresu wychodzi znacznie taniej, niż w przypadku ekspresów przelewowych z wymiennymi filtrami.

Jaki ekspres przelewowy wybrać? Zdecydowanie ten, który w standardzie posiada podgrzewany dzbanek. Dzięki takiemu rozwiązaniu kawa nie wystygnie, lecz należy pamiętać, że kawa stojąc traci swój aromat.

Ekspres przelewowy z młynkiem

Jeżeli jesteś prawdziwym smakoszem kawy i kupna mielona kawa Ci już nie wystarcza, zainwestuj w ekspres przelewowy z młynkiem do kawy. Świeżo mielona i zaparzona kawa jest pełna aromatu i głębi smaku, który ucieszy nie jedno podniebienie. Ekspres z wbudowanym młynkiem jest nieco droższy od tradycyjnego modelu, dlatego jeżeli nie chcesz przepłacać zainwestuj w młynek do kawy jako osobne urządzenie.

Podsumowanie – Jaki ekspres przelewowy kupić? Ranking 2019 / 2020

Do grona najpopularniejszych producentów ekspresów przelewowych możemy zaliczyć Manta, DeLonghi, Severin, Zelmer, MPM, Philips, Amica, Siemens, Bosch, Russel Hobs. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie ekspresy przelewowe. Zobacz poniższy ranking ekspresów przelewowych, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki ekspres przelewowy złotych wybrać. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę każdego urządzenia i opinie.

Ekspres przelewowy z termosem i timerem

Wbudowany termos to idealna opcja dla wszystkich, którzy nie lubią pić zimnej kawy. Nie zawsze możemy wypić kawę zaraz po jej zaparzeniu, wtedy na ratunek przychodzi nam dzbanek termiczny. Utrzymuje on kawę nie tylko w wysokiej temperaturze, ale także zapobiega ulatnianiu się aromatu. Termos najczęściej wykonany jest stali nierdzewnej, która nie wchodzi w reakcję chemiczną z kawą. Dzięki temu napar zawsze smakuje wyśmienicie. Termos w przypadku większości modeli posiada pokrywkę przelewową.

Czy zdarzyło Ci się tak, że chciałeś/aś mieć zaparzoną kawę na konkretną godzinę? Jeżeli tak, z pewnością spodoba Ci się ekspres z timerem, dzięki któremu bez problemu zaprogramujemy nasze urządzenie do zaparzenia kawy o określonym czasie. Zegar cyfrowy z funkcją programowania (timerem) jest przydatny szczególnie wtedy, gdy nie mamy czasu na każdorazowe ręczne uruchamianie ekspresu.  

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *