Jaki ekspres ciśnieniowy do 2000 zł wybrać?

Dobry ekspres ciśnieniowy to prawdziwa przyjemnostka dla każdego miłośnika kawy. Ekspres ciśnieniowy to niemalże podstawa przygotowania wyśmienitej kawy. Jeśli więc nie jesteś pewien, który ekspres ciśnieniowy wybrać, a Twój budżet wynosi 2000 zł, koniecznie sprawdź poniższy ranking ciśnieniowych ekspresów do kawy.

Ekspresy ciśnieniowe są jedną z dwóch podstawowych kategorii na które dzielą się automaty do kawy – drugą są ekspresy przelewowe. Ekspresy ciśnieniowe są bardziej zaawansowane od przelewowych, co także widać po cenach w jakich sprzedawane są ciśnieniówki. Jednak czasami warto zainwestować trochę grosza więcej, by z czasem móc cieszyć się sprzętem lepszej jakości.

Ekspresy ciśnieniowe – podział.

Jak sama nazwa wskazuje, ekspresy ciśnieniowe do zaparzenia kawy wykorzystują wysokie ciśnienie. Dodatkowo posiadają też dyszę, która pozwala na spienienie mleka. Dwie najbardziej znane kategorie ekspresów ciśnieniowych to:

  • Ekspresy automatyczne – wygodniejsze w użyciu i jednocześnie droższe. Kawa wsypywana jest do specjalnego pojemnika i mielona tuż przed zaparzaniem. Ekspres sam odmierza jej odpowiednią ilość.
  • Ekspresy ręczne – kawę odmierza się ręcznie. Po każdym zaparzeniu kawę należy ręcznie usunąć z sitka.

Ekspres ciśnieniowy jest dobrą propozycją nie tylko dla domu, ale też dla biura. Przy niewielkiej naszej pomocy ekspres ciśnieniowy do 2000 zł przyrządzi kawę, która smakiem zaskoczy niejednego smakosza małej czarnej.

Ranking ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł

Do grona najpopularniejszych producentów ekspresów ciśnieniowych za 2000 zł możemy zaliczyć Tchibo Cafissimo, DeLonghi, Saeco, Zelmer, Krups, Philips, Amica, Siemens, Bosch, Jura. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie ekspresy ciśnieniowe. Zobacz poniższy ranking ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki ekspres ciśnieniowy do 2000 złotych wybrać. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę każdego urządzenia i opinie.

Przydało się? Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *