Jaki ekspres na kapsułki wybrać?

Ekspresy kapsułkowe pozwalają na szybkie i wygodne przygotowywanie kawy przy zachowaniu jej niesamowitego aromatu. Dlaczego warto kupić ekspres do kawy na kapsułki? Chociażby dla tego, że jego obsługa jest bardzo prosta, a do przyrządzenia kawy nie są wymagane żadne baristyczne umiejętności. Pyszną i aromatyczną kawę może przyrządzić niemal każdy.

Ekspres na kapsułki do przygotowania kawy wymaga zaaplikowania kapsułki, w której znajduje się odmierzona ilość kawy o wybranym wcześniej przez nas smaku. Po zamontowaniu kapsułki wystarczy włączyć ekspres i już po kilku chwilach możemy cieszyć się pyszną kawą. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do przygotowywania kawy z kapsułek. Często przed zakupem pojawia się zatem pytanie jaki ekspres na kapsułki kupić? Odpowiedź na to pytanie i ranking ekspresów na kapsułki znajdziesz poniżej.

Ekspres na kapsułki – wady i zalety

Jak każde urządzenie ekspresy kapsułkowe mają zarówno wady jak i zalety.

  • Zalety ekspresów kapsułkowych – Zdecydowanie na plus urządzenia przemawia jego niska cena. Dodatkowo ekspresy kapsułkowe są bardzo proste w obsłudze oraz łatwo utrzymać je w czystości. Za pomocą ekspresu na kapsułki przygotujemy wiele typów kawy bez potrzeby znajomości skomplikowanych przepisów baristycznych.
  • Wady ekspresów na kapsułki – Cena kapsułek do ekspresu to zdecydowanie największy minus tego typu urządzeń. W przeliczeniu na filiżankę kawy, ta parzona w tradycyjny sposób wychodzi po prostu taniej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ekspresów na kapsułki różnych producentów co jest zaletą, niestety również wadą. Każdy z producentów wymaga używania dedykowanych kapsułek pasujących tylko do konkretnego modelu ekspresu kapsułkowego.

Ekspresy na kapsułki pozbawione młynków do mielenia kawy. Całość przyrządzana jest bezpośrednio z kapsułek, w których znajduje się odmierzona porcja kawy i mleka. Kupując opakowanie kapsułek najczęściej połowa z nich to będzie kawa czarna, a druga połowa kawa z mlekiem. Jaki ekspres na kapsułki kupić? Poniżej znajdziesz ranking ekspresów kapsułkowych za pomocą których jednocześnie przyrządzisz jedną kawę.

Ekspres kapsułkowy – najważniejsze cechy

Zakup nowego urządzenia zawsze ciągnie za sobą szereg pytań, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie parametry techniczne powinno mieć urządzenie oraz jaka jest jego awaryjność. Odpowiedź na te pytania oraz więcej cennych wskazówek odnośnie ekspresów kapsułkowych znajdziesz poniżej.

  • Zbiornik na wodę – Wybór wielkości zbiornika na wodę zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb oraz tego, ile kawy dziennie przygotowujemy. Jeżeli pijemy jedną, dwie filiżanki kawy
  • dziennie, zdecydowanie wystarczy nam ekspres ze zbiornikiem 0,5l – 1l. W przypadku większej ilości kaw należy częściej napełniać zbiornik.
  • Design – Ekspresy na kapsułki wyróżniają się na tle innych urządzeń w kuchni, a część z nich stylizowanych jest tak, aby idealnie komponować się nawet w wygląd salonu. Warto sprawdzić przed zakupem, który model będzie pasować do naszego mieszkania.
  • Dodatkowe funkcje ekspresu kapsułkowego – Ekspresy na kapsułki automatycznie dobierają ustawienia na podstawie wybranego typu kawy. Część modeli dostępnych na rynku umożliwia również ręczne ustawienie takich parametrów jak moc kawy i jej rozmiar. Dodatkowo ekspres wyposażony powinien być w funkcję odkamieniania oraz filtrowania wody.
  • Ciśnienie – Wysokość ciśnienia w ekspresie kapsułkowym ma ogromne znaczenie i bezpośredni wpływ na smak i aromaty przygotowywanej kawy. Na rynku dostępne są zarówno ekspresy kapsułkowe z niskim ciśnieniem na poziomie 3 barów, ale także ekspresy na kapsułki z wysokim ciśnieniem na poziomie 15-19 barów.

Obecnie w sklepach możemy znaleźć dobre ekspresy na kapsułki, które jednocześnie mogą parzyć jedną lub dwie filiżanki kawy jednocześnie. Możliwość jednoczesnego przygotowywania dwóch kaw jednocześnie to ogromna wygoda dla tych, którzy żyją w pośpiechu, a porannej kawy nie spożywają samemu. Jaki ekspres na kapsułki przygotowujący dwie kawy jednocześnie kupić? Sprawdź poniższy ranking.

Zamienniki kapsułek – czy watro je stosować?

Opinie na ten temat są podzielone, jednak zawsze warto używać kapsułek zalecanych przez producenta. Zarówno w sieci jak i w sklepach stacjonarnych znaleźć możemy kapsułki wielokrotnego użytku, które po zużyciu należy umyć, a następnie ponownie napełnić kawą. Drugim typem zamienników są kapsułki uniwersalne, pasujące do każdego modelu ekspresu. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Bowiem większość producentów w taki sposób projektuje opakowanie na kapsułki, aby nie pasowało ono do urządzenia innego producenta. Rozwiązaniem tego problemu są kapsułki uniwersalne. Wybierając różnego rodzaju zamienniki warto zwrócić uwagę, czy dane kapsułki pasują do naszego modelu. Tanie zamienniki kapsułek mogą nie oferować tak wysokiej jakości kawy jak oryginalne wkłady.

Ranking ekspresów na kapsułki

Do grona najpopularniejszych producentów ekspresów kapsułkowych możemy zaliczyć Krups Dolce Gusto, Bosch, Tchibo Cafissimo,Philips,  DeLonghi, Saeco, Lavazza. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie ekspresy kapsułkowe. Zobacz powyższe rankingi ekspresów na kapsułki, które pozwolą Ci podjąć decyzję jaki ekspres na kapsułki kupić. W zestawieniach znajdziesz również aktualną cenę każdego urządzenia i opinie.

Przydało się? Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *